Falowniki

FALOWNIKI

Falownik – jego rola jest kluczowa

Panele fotowoltaiczne zamieniają promieniowanie ze słońca w prąd stały – DC. Jednak w naszym codziennym, domowym życiu potrzebujemy prądu przemiennego, czyli AC. Aby pozyskana energia została wprowadzona do sieci, potrzebny jest element instalacji, który posłuży do przetwarzania DC na AC. I właśnie w tym celu kupuje się falownik.

Czy każde urządzenie działa równie wydajnie, cechuje się identycznymi parametrami? Oczywiście, że nie, wraz z ceną zmienia się także specyfikacja. Warto więc podejść do zamówienia z rozsądkiem, wybierając sprzęt, który pozwoli wykorzystać pełny potencjał słonecznej energii.

Falownik musi gwarantować bezpieczeństwo, a zarazem być świetnie dopasowany do parametrów wybranej instalacji fotowoltaicznej. Każdy z elementów powinien być zaprojektowany i wykonany z troską o każdy detal. Układy: wejściowy, przetwarzający napięcie, sterujący powinny być wydajne i odporne na skutki eksploatacji. Ważne też, aby urządzenie było łatwe do kontrolowania. Jego wyłączenie jest przecież wskazane w przypadku występowania niepokojących przeciążeń i zmian w sieci.

Nasz firma montuje wyłącznie falowniki sprawdzonych producentów, zapewniających liczne zabezpieczenia oraz aplikacje, które umożliwiają obserwację przez użytkownika pracy całej instalacji.

Pracujemy na sprawdzonych konstrukcjach firmy

Corab to największy polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych oraz dystrybutor najlepszych rozwiązań z branży PV. Na rynku aktywnie działa od blisko 30 lat, zdobywając wiedzę i doświadczenie w elektronice oraz produkcji wyrobów ze stali i aluminium. Misją firmy jest produkcja i sprzedaż wyrobów najwyższej jakości spełniających wymogi bezpieczeństwa użytkowania, które zapewniają satysfakcję naszych Partnerów i Klientów. W ofercie posiada systemy na dach skośny i płaski oraz konstrukcje wolnostojące budowane na gruncie czy fundamencie.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this